Branka Radičevića 56, Gospođinci, Vojvodina

Otvaranje Multimedijalne učionice

Učionica budućnosti u Gospođincima probija poznate standarde i postavlja nova očekivanja u digitalnom opismenjavanju učenika.

Izvan očiju stručne javnosti, nedavno je svečano otvoren još jedan od projekata koji nosi pečat savremene škole. U pitanju je „Učionica budućnosti“ – novi računarski kabinet u Osnovnoj školi Žarko Zrenjanin u Gospođincima. Ovaj mali projekat napravio je veliki doprinos u razvoju lokalne zajednice i značajno unapredio odvijanje nastave.

Ova savremena učionica poseduje 16 laptopova, 12 desktop računara, SMART tablu, SMART TV, LASERSKI TV NAJNOVIJE GENERACIJE, projektor, JBL zvučnike.

Za dobijanje ove najsavremenije računarske učionice zaslužan je direktor škole Darko Vranešević. Ovo je bila njegova mašta, danas i stvarnost. Učionica je otvorena 3.10.2023. godine. Otvaranju učionice prisustvovao je predsednik opštine Žabalj, Uroš Radanović, Državni sekretar u Ministarstvu prosvete Zoran Kasalović i potpredsednik Pokrajinske vlade i pokrajinski sekretar za obrazovanje Žolt Sakalaš i načelnik Školske uprave Novi Sad Milan Grujin.